tel./fax: (18) 444 39 00 esklep@agrodom.com.pl PL / zł
Język
Waluta
Lista wpisów
Lista wpisów

Przedłużanie trwałości kwiatów w kwiaciarni

16.09.2023
#KWIATY
#UPRAWA

LATO, UPAŁY, TRWAŁOŚĆ KWIATÓW…

Upalne lato to czas, kiedy najtrudniej jest utrzymać kwiaty cięte w dobrej kondycji przez długi czas. Idealnie jeśli mamy w kwiaciarni klimatyzację. Kwiaty to przecież żywe organizmy, którym trudno przetrwać w wysokich temperaturach. Im wyższa temperatura tym większy stres dla kwiatów, szybsze rozmnażanie się bakterii i glonów w wazonach, blokowanie wiązek przewodzących w łodygach i w efekcie szybsze więdnięcie kwiatów. Trwałość kwiatów leży na sercu wszystkim florystom -  w końcu kwiaciarnia to biznes, który ma przynosić dochód. A straty – wyrzucanie zwiędłego materiały, nie są mile widziane.

Najważniejsza jest higiena. Aby kwiaty były trwałe muszą trafić do czystego wazonu, do czystej, chłodnej wody. No i temperatura - im niższa w pomieszczeniu tym lepiej dla kwiatów.  Jeśli mamy klimatyzację, to idealnie. Jeśli stosujemy CHRYSAL do dezynfekcji wody, to odpada nam codzienna wymiana wody i mycie wazonów. Mniej pracy i mniej potłuczonych wazonów – rzadziej zmieniamy wodę, rzadziej mamy okazję, aby uszczuplić naszą szklaną kolekcję.

Jeśli nigdy nie mieliście okazji wypróbować Chrysalu- to zapraszamy do kontaktu mailowego chrysal@victus.pl lub telefonicznego 61 82 86 852 – wyślemy Wam próbki.

A jeśli znacie zalety Chrysal-u i nie wyobrażacie sobie pracy bez niego, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.chrysalsklep.pl

A tutaj można obejrzeć filmiki, które pokazują jak działa Chrysal:

 

…i jeszcze krótki przegląd produktów, używanych w kwiaciarniach, dla tych dla których temat jest zupełnie nowy - CHRYSAL to cała linia preparatów, które stosowane są od momentu zbioru aż po domowy wazon. Pojemniki w kwiaciarni wypełniamy roztworem Chrysal Professional 2  (5 ml / litr). Preparat ten zapewni dezynfekcję wody przez ok. 5 dni. Dzięki formule CLEAR woda w wazonie pozostaje czysta. Chrysal Professional 2 oprócz dezynfekcji roztworu, dostarcza kwiatowym substancji odżywczych, które wpływają na wzrost masy pąka, poprawiają jego wybarwienie i pozwolą na pełne rozwinięcie kwiatów w wazonie u klienta.

Do nasączania gąbki używamy Chrysal Professional 3 – 10 g proszku / litr. Zawiera on znaczącą ilość substancji odżywczych, które powodują otwieranie pąków w gotowych kompozycjach i jednocześnie zapewniają dezynfekcję wody.

Do zabezpieczania gotowych kompozycji np. bukietów ślubnych, wiązanek pogrzebowych używamy  Chrysal Glory – preparat w spray-u do spryskiwania powierzchni liści i kwiatów. Ogranicza on transpirację (utratę wody), zapobiega brązowieniu, poprawia kolory, przedłuża trwałość. Jest idealny do białych kwiatów, które szybko brązowieją w miejscach uszkodzenia płatów.

Pozostaje ostatnie ogniowo – domowy wazon. Klient musi być zadowolony z zakupionych kwiatów, aby wrócił do nas ponownie i polecał naszą kwiaciarnię swoim znajomym.  Aby tak było, on również musi zadbać o kwiaty w wazonie. Po pierwsze – doradzajmy klientom, aby podcinali łodygi  (ok. 1-2 cm) przed włożeniem ich do wazonu. W drodze z kwiaciarni końce łodyg zdążą zaschnąć, przez co dostęp wody będzie bardzo ograniczony. Po drugie – zróbmy klientowi prezent – obdarujmy go saszetką ChrysalCLEAR. Dzięki tej małej odżywce, woda w wazonie pozostanie czysta, a pąki w pełni się rozwiną, no i klienci będą zadowoleni z zakupionych kwiatów.

Zapraszamy do sklepu internetowego – www.chrysalsklep.pl